Własne SPA w ogrodzie – wanna wolnostojąca czy zabudowana?

przez | 23 stycznia 2022

Poszukujący wanny, jaka będzie pasowała do spa do ogrodu, ma się do doboru dwa bazowe rodzaje wanien – wolnostojącą oraz wersję do zabudowy. Obydwa rodzaje mają swoje wady i atuty, jakkolwiek przede wszystkim są dedykowane do różnego rodzaju zastosowań. Należałoby zastanowić się dobrze, na który wariant się zdecydować, aby nie było konieczności wymieniania towaru na inny typ. Na początku należy zaznaczyć, że obydwa typy wanien z reguły występują w takich samych edycjach, jeśli chodzi o wielkość, co oznacza, iż nie ma w tym kontekście kłopotu z doborem poprawnego modelu. Nie ma również żadnej różnicy w ich funkcjach użytkowych. Najważniejsza różnica między poszczególnymi wariantami polega na innym sposobie montażu.

Spa do ogrodu w wersji wolnostojącej

Wanny ogrodowe w wersjach wolnostojących stały się ostatnio bardzo popularne. Widuje się je nawet w niewielkich ogrodach, a także w wielu obiektach komercyjnych. Bardzo gigantyczną zaletą takich wanien jest to, iż są dostępne w interesujących cenach i można je z powodzeniem wykorzystać też w domach prywatnych, a nie jedynie w obiektach komercyjnych. Ich ogromną zaletą jest to, że wolno je postawić właściwie wszędzie i nie ma w tej kwestii pokaźniejszych ograniczeń . Spa do ogrodu spisze się w takich punktach jak:
• tarasy,
• zabudowane ogrody zimowe,
• ogrody letnie,
• domki rekreacyjne.

Jak widać, zastosowań wanien wolnostojących jest niemało. Ze względu na ogromną mobilność wystarczy je najzwyczajniej w świecie ustawić w dowolnym miejscu. W szeregu przypadków nie należy nawet martwić się o przyłącza oraz budowę rur, ponieważ można z nich korzystać w wersji, jaką napełnia się wodą, a następnie ją najzwyczajniej w świecie wypompowuje. Większość tego rodzaju artykułów jest dobrana właśnie do takiego użytkowania, aby zwiększyć uniwersalność użycia. Wanny wolnostojące występują także w wielu przeróżnych rozmiarach, a w tym w wybitnie małych wersjach, które zmieszczą się na niewielkiej przestrzeni rzędu dwóch metrów kwadratowych. Są to modele przekazane dla jednej osoby . Spa do ogrodu można jednakże wyposażyć też w wannę dla paru osób, także w wersji wolnostojącej. Takie prywatne jacuzzi ogrodowe z opcją SPA jest idealnym rozwiązaniem dla osób które cenią sobie spokój i piękny wygląd swojego ogrodu.

Spa ogrodowe w wersji zabudowanej

Odpoczynek i odprężenie dla Ciała to nie tylko zdrowie fizyczne ale też psychiczne

Można jednak także wyposażyć się w spa do ogrodu w wersji zabudowanej. Takie modele charakteryzują się brakiem obudowy, a również jakichkolwiek elementów zewnętrznych. Są to zwykle same niecki z słusznym wyposażeniem, takim jak pompy do wody. Są opracowane tak, by można było je zabudować w dowolny sposób. Tego typu wanny wolno zamontować na dwa sposoby. Wolno przygotować odpowiednie wgłębienie, w jakim zamontuje się wannę na równi z gruntem bądź niedużo powyżej niego. Drugą alternatywą jest montaż na poziomie gruntu, czyli tak samo, jak montuje się wanny na przykład w łazienkach. Montaż poniżej poziomu gruntu jest dosyć problematyczny, jednak dopuszczalny do wykonania. Alternatywne wyjście także nie jest tak proste do wdrożenia, bo potrzebuje przygotowania trafnej zabudowy, a w związku z tym obydwie opcje wiążą się z koniecznością wykonania pokaźnej ilości pracy. Dodatkowo jeśli ktoś myśli o basenie swimspa z przeciwprądem do własnego ogrodu to musi odpowiednie przygotować też podłoże pod takie urządzenie.

Jaką wannę zakupić?

W jaki sposób dostrzega się, nad wyborem konkretnej opcji wypada się dobrze zastanowić. Należy też poprawnie przemyśleć, jaki z wariantów będzie bardziej popłatny dla konkretnego miejsca, w jakim planuje się zlokalizować wannę. To właśnie dzięki takiemu wyborowi wolno ją zabudować drzewem, kamieniem bądź też glazurą, a również dogłębnie dobrać do miejsca, w którym będzie stała. Takie rozwiązania są w większości wypadków wybierane w obiektach komercyjnych, niemniej jednak należy pamiętać, iż w domowym ogrodzie, może dojść do potrzeby wprowadzenia lekkich zmian, a wtedy trzeba by wszystko demontować. Wanny ogrodowe zewnętrzne SPA wolnostojące mają tę zaletę, iż wystarczy ją wyłącznie postawić oraz wolno już rozpocząć użytkowanie, a jeśli zajdzie taka potrzeba, można ją najzwyczajniej w świecie przestawić w inne miejsce. Jedną z różnic jest też to, że wersje wolnostojące występują w zróżnicowanych wersjach, a w tym w wariantach niesłychanie podstawowych, jakie są przy okazji dosyć tanie.

Kategoria: Dom