Pustynia Namib: Namibia

przez | 13 stycznia 2022

Pustynia Namib to pustynia w Afryce. Znajduje się w południowo-zachodniej części Namibii, między Oceanem Atlantyckim a pustynią Kalahari.

Pustynia Namib to jedna z najbardziej znanych pustyń w Afryce. Został nazwany na cześć swojej lokalizacji, która leży na granicy Angoli i Namibii. Pustynia zajmuje powierzchnię około 1000 kilometrów kwadratowych (390 ²). Wydmy mają około 3 metrów wysokości i rozciągają się na odległość do 25 kilometrów (16 mil).

Pustynia jest zamieszkana od czasów prehistorycznych, a niektóre dowody na zamieszkiwanie ludzi sięgają około 10 000 lat temu. W 1884 r. odkryto, że w regionie znajdują się duże złoża złota; jednak dopiero w 1886 r. rozpoczęto wydobycie złota

Pustynia Namib to pustynia w Afryce. Znajduje się w południowo-zachodniej części kraju i zajmuje powierzchnię . Pustynia Namib to jedna z najbardziej ekstremalnych pustyń na świecie.

Pustynia Namib została odkryta przez niemieckiego odkrywcę Johanna Gottfrieda Leopolda von Berchtolda, który nazwał ją na cześć swojej żony, księżniczki Louise, znanej również jako „Louise de la Désolation”. W 1841 r. odkrył, że jest pokryty czerwonymi wydmami i drzewami szkieletowymi. Nazwał je „Pustynią Śmierci”, ponieważ sądził, że to miejsce będzie niegościnne dla ludzi.

Pustynia Namib to największa pustynia w Afryce. Obejmuje około 70% powierzchni kraju i znajduje się w południowo-zachodnim narożniku Namibii.

Pustynia Namib to wyjątkowe miejsce z czerwonymi wydmami i szkieletowymi drzewami. Wydmy składają się z piasku, który od tysięcy lat jest nawiany wiatrem. Szkielety składają się ze skał, które z biegiem czasu zostały zniszczone przez wiatr. Wydmy są również domem dla wielu gatunków zwierząt, w tym lwów, lampartów, gepardów i hien.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.